Půjčka od soukromé osoby

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5) - Hlasujte!
Nahrávám...

Půjčka od soukromé osoby

Pokud si potřebujete půjčit peníze, můžete tak učinit v bance, u nebankovní společnosti nebo je možné požádat o půjčku od soukromé osoby. Právě tyto půjčky se v poslední době hodně rozšiřují, jelikož se jedná o zajímavý byznys nabízející mnoho výhod pro obě strany. Ruku v ruce s tím se ovšem zvyšuje riziko různých problémů, jelikož se jedná o sféru podnikání s nižší kontrolou. Na výhody i úskalí půjček od soukromých osob se v dnešním článku podrobně podíváme. online pujcka bez registru

Jak si půjčit od soukromé osoby

Půjčku od soukromé osoby můžete získat následovně:

 1. Vyhledejte inzerci na půjčku od soukromé osoby na internetu nebo v tisku. Na internetu vám většinou vyjedou různé inzertní servery, kde se to nabídkami na soukromé půjčky jenom hemží.
 2. Druhou variantou je půjčka od osoby ve vašem okolí, jenž je vám ochotna půjčit. Obvykle se jedná o rodinného příslušníka, kamaráda nebo někoho známého.

Oba způsoby jsou většinou zajištěny nějakou písemnou formou, nejčastěji se jedná o směnku nebo smlouvu o půjčce (zápůjčce).

Rychlá Půjčka až 300.000 Kč

Výhody půjčky od soukromé osoby

 • Minimum požadavků – většina soukromých osob má výrazně menší počet podmínek, než s jakými se setkáte nejenom v bance, ale i u nebankovních společností.
 • Bez prověřování – běžnou praxí je u těchto půjček skutečnost, že nedochází k nijak zvláště velkému prověřování bonity zájemce o finanční prostředky. To znamená, že peníze může získat i žadatel, který má negativní platební historii (zápis v registru dlužníků). Problémem nejsou ani nedostatečně vysoké příjmy a dokonce uspějí bez větších potíží i zájemci, kteří nejsou schopni své příjmy doložit vůbec (buď nechtějí nebo je prostě nemají).
 • Rychlost – vzhledem k výše uvedenému je zřejmé, že celý proces poskytnutí půjčky od soukromé osoby může proběhnout až překvapivě rychle a bez zbytečných prodlev.
 • Na ruku nebo na účet – soukromé osoby, které nabízejí rychlé půjčky, jsou ve způsobu předání peněz úplným opakem bank a ve většině případů i nebankovních společností. Není žádný problém se s nimi dohodnout na tom, zda vám budou finanční prostředky poslány na bankovní účet nebo jestli je dostanete v hotovosti.
 • Bez ručitele a bez zástavy nemovitosti – u tohoto druhu půjček můžete získat nemalé finanční prostředky bez toho, aniž byste museli mít ručitele nebo byli nuceni dát nemovitost do zástavy. Za těchto podmínek není problém získat půjčku do výše až 1 000 000 Kč, někdy i více.
 • Variabilní splátky – zatímco banky a nebankovní společnosti mají jasně daný scénář, jak můžou splátky probíhat, se soukromou osobou se žadatel většinou může dohodnout individuálně. To platí i pro celkovou dobu splatnosti nebo frekvenci splácení.
 • Na cokoliv – soukromou osobu obvykle vůbec nezajímá, proč a na co si zájemce půjčuje.
 • Přehlednost – u klasických bankovních a nebankovních půjček většinou existuje několik dokumentů, které by si měl zájemce o peníze nejprve důkladně pročíst. Zejména se jedná o všeobecné obchodní podmínky, samotnou smlouvu o půjčce a ceníky. V případě soukromé osoby je vše zjednodušeno, neboť se podepisuje pouze 1 dokument, buď směnka nebo smlouva. pujcka online
 • Opravdu osobní jednání – soukromá osoba poskytující půjčky nemá zaměstnance, proto s žadatelem jedná přímo bez prostředníka. To přináší skutečně osobní přístup ve srovnání s firmami, kde je zájemce o půjčku vždy v kontaktu se zaměstnanci společnosti.

Nevýhody půjčky od soukromé osoby

 • Neprověřený poskytovatel – u půjčky od neznámé soukromé osoby musíte počítat s tím, že budete mít o něco méně možností, abyste si poskytovatele půjčky prověřili. Soukromé osoby nejsou tak marketingově aktivní, jako větší společnosti. S tím samozřejmě souvisí i riziko, že můžete narazit na podvodníka nebo lichváře. půjčka online bez potvrzení o příjmu
 • Potřeba větší kontroly dokumentů – ačkoliv potřebu podpisu menšího počtu dokumentů jsme uvedli ve výhodách, současně se jedná i o nevýhodu. V tomto případě hrozí, že dokument nebude sestavený v souladu s právem nebo bude příliš jednostranně výhodný ve prospěch věřitele. Pokud byste si nebyli obsahem dokumentu jistí, odložte jeho podpis a přiveďte si s sebou odborného poradce.

Názory klientů na půjčku od soukromé osoby

Kamil, 25 let, Bílkovice

Kamarád prodával auto v dobrém stavu a nabídl mi ho za skvělou cenu, jenže jsem neměl k dispozici tolik peněz. Proto jsem se rozhodl, že si půjčím a našel jsem si nabídku od soukromé osoby, která vypadala dobře. Předání peněz proběhlo v klidu, podepsal jsem směnku a šel zaplatit auto, se kterým dodnes jezdím. Ovšem při splacení půjčky jsem udělal velkou chybu, nevzal jsem si směnku zpátky! Po nějaké době mi přišla upomínka, že jsem půjčku nezaplatil. Nyní se kvůli tomu soudím a nevím, jak to dopadne.

Jarmila, 44 let, Ostrava

Přišla jsem o zaměstnání a protože jsem neměla uspořené žádné peníze, musela jsem nějak překlenout dobu mezi poslední výplatou a první státní podporou v nezaměstnanosti. Hledala jsem na internetu a narazila na půjčku od soukromníka, která se mi zdála bezproblémová. Zkusila jsem tedy toho člověka kontaktovat a peníze jsem obdržela rychle v hotovosti oproti podpisu směnky. Dluh jsem splácela 6 měsíců a nebyl s tím žádný problém.

Tereza, 32 let, Modrava

Nechtěla jsem si půjčovat od velké firmy, ale současně jsem se bála půjčky na směnku. Proto jsem se snažila sehnat někoho, kdo by mi půjčil na klasickou smlouvu o půjčce. Nějakou dobu to trvalo a nakonec mi půjčil kamarád mého bratra. Ještě půjčku splácím, ale jsem spokojená. Když jsem potřebovala změnit splátky, nemusela jsem za to platit žádný poplatek. Navíc změna smlouvy proběhla bez problémů, což si nejsem jistá, zda by šlo někde jinde tak hladce. Proto můžu s jistotou konstatovat, že pokud si budu zase někdy potřebovat půjčit peníze, zvolím podobnou formu. půjčka bez registru a potvrzení o příjmu

Filip, 22 let, Opava

Půjčku od soukromé osoby jsem si vzal jednou a asi naposledy, protože byla dost nevýhodná. Potřeboval jsem peníze a poptával se po okolí, kde bych si mohl půjčit. Byl mi doporučený jeden pán, který prý běžně půjčuje lidem v tísni. Finanční prostředky jsem dostal velmi rychle, ale úrok byl hodně vysoký. Teprve následně jsem zjistil, že jsem mohl mít půjčku od nebankovní společnosti za mnohem menší úrokovou sazbu. Nyní vím, že je dobré vybírat z vícero nabídek.

Půjčka od soukromé osoby závěr

Podle výše uvedených skutečností bychom vám spíše doporučili, abyste si půjčku od soukromé osoby nebrali naslepo. Zkušenosti klientů totiž ukazují, že někteří nevyzkoušení poskytovatelé půjček můžou nabízet velmi nevýhodné podmínky nebo nejednají férově. Naopak na doporučení se půjčky od soukromníka nemusíte obávat, jelikož lze touto formou často získat velmi zajímavé podmínky. Přesto se vám však v některých případech může víc vyplatit půjčka např. od nebankovní společnosti, proto je dobré se neukvapovat a vždy zvážit všechny alternativy půjčení peněz. rychla pujcka


Prověřené půjčkyPůjčka od soukromé osoby

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *