Půjčky na směnku přijedeme

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5) - Hlasujte!
Nahrávám...

Půjčky na směnku přijedeme

Každý člověk, který se zajímá o půjčky na směnku „přijedeme“ by si měl nejprve zjistit, co to směnka je, jaké jsou její podmínky a co všechno může přinést tato forma půjčky za výhody a nevýhody. Přesně na tyto informace se zaměřuje náš článek.

Co je to směnka

Ještě předtím, než se budeme věnovat samotným půjčkám vám prozradíme, co je to vlastně směnka a k čemu slouží. Směnka je úvěrový cenný papír, který pokud obsahuje všechny zákonem stanovené údaje, dává jeho majiteli právo požadovat danou částku v určitý čas, jinými slovy se tedy jedná o závazek, který je dlužník povinen splnit.

Existují 2 druhy směnek, přičemž směnka vlastní je závazek dlužníka zaplatit a měla by obsahovat slovo „zaplatím“. Směnka cizí přikazuje někomu jinému, aby zaplatil závazek a tedy by měla obsahovat slovo „zaplaťte“. půjčky bez registru ihned

Rychlá Půjčka až 300.000 Kč

Co musí směnka obsahovat

 • v textu je nutné označit, že se jedná o směnku, tedy samotný nadpis Směnka není dostačující
 • slib (směnka vlastní) nebo příkaz (směnka cizí) zaplatit určitou finanční částku
 • jméno kdo má platit u směnky cizí
 • jméno ručitele nebo ručitelů u směnky vlastní
 • údaj splatnosti a údaj místa, kde má být splaceno
 • jméno remitenta (komu má být zaplaceno)
 • datum a místo vystavení směnky
 • podpis výstavce (adresa není nutná, ale je vhodné ji uvést)

Podpis na směnce není notářsky ověřený a samotná směnka může být klidně napsána i na cáru papíru a je platná, pokud splňuje všechny zákonné záležitosti. online pujcka bez registru

Hlavní výhoda směnky

U směnky, která má všechny potřebné náležitosti, je zcela nezpochybnitelné, že se jedná o závazek dlužníka a podle toho je k vymáhání přistupováno a výsledek je velmi rychlý.

Hlavní nevýhody směnky

Při vystavování směnky je potřeba si dát pozor na to, aby na ní něco nechybělo nebo nebylo uvedeno špatně, což by znamenalo neplatnost směnky.

Druhou nevýhodou je, že pokud by byla směnka dobře zfalšována, bude muset dlužník směnku uhradit a je pak otázkou, jak dopadne soudní řízení o tomto sporu.

Největší chyby při podpisu směnky

 • Bianco směnka – ještě stále se objevují případy, že někdo podepíše bianco směnku, tedy směnku bez specifikace dlužné částky, což v podstatě znamená, že si držitel směnky může kdykoliv doplnit jakoukoliv částku, kterou pak může po dlužníkovi požadovat, což může mít likvidační následky a proto se tomu rozhodně vyvarujte!
 • Částka není uvedena slovy – dalším rizikem je vypsání dlužné částky na směnku pouze ve formě číslic, jelikož s nimi se dá snadno manipulovat a šikovný podvodník může částku změnit ve svůj prospěch. Toto riziko eliminuje napsání dluhu jak číslicemi, tak slovy.
 • Vrácení směnky – pokud dlužnou částku na základě směnky zaplatíte, pohlídejte si, aby vám byla směnka okamžitě vrácena, protože jestliže zůstane v rukách vašeho věřitele, může se stát, že po vás bude chtít zaplatit peníze podruhé! půjčka pro lidi v insolvenci

Hlavní výhody půjčky na směnku

 • Jednoduchost a rychlost – jak nyní již díky našemu předchozímu textu víte, sepsání směnky je velmi snadná záležitost, která zabere jenom malou chvilku, proto je poskytnutí půjčky na směnku bezproblémové a celý proces probíhá bez jakýchkoliv zbytečných prodlev.
 • Pro každého – vzhledem k tomu, že je směnka velmi dobře vymahatelná, jsou půjčky zajištěné touto formou poskytovány širokým vrstvám zájemců, v podstatě se dá konstatovat, že zájemce o půjčku na směnku potřebuje pouze platný občanský průkaz, i když je potřeba přiznat, že konkrétní podmínky si může stanovit poskytovatel půjčky různým způsobem.
 • Bez účelu – finanční prostředky poskytnuté touto formou jsou bezúčelové, není tedy vyžadováno doložení toho, na co je příjemce peněz použije.
 • Vysoké částky – u půjčky na směnku můžete počítat s tím, že vám můžou být poskytnuty poměrně velké částky, se kterými se ostatní nabídky nebankovních společností obvykle nemůžou rovnat, o samotných bankách nemluvě. rychlá pujčka

Hlavní nevýhody půjčky na směnku

 • Snadná vymahatelnost – jak jsme již uvedli, vymahatelnost závazku na základě směnky je velmi rychlá a proto se půjčky na směnku obávají (nebo by měli) zejména notoričtí dlužníci.
 • Zneužitelnost – pokud si nedáte pozor na precizní zpracování směnky a nevyvarujete se rizik, které jsme zmínili výše, může být směnka zneužita.
 • Riziko neodpovědnosti – výhoda jednoduchého poskytnutí této půjčky v sobě současně skrývá velké riziko, že si hlavně méně finančně gramotní lidé půjčí více peněz, než dokážou splatit, což jim může přivodit obrovské ekonomické problémy.

Kde o půjčku na směnku požádat

Půjčky na směnku nejčastěji poskytují různí soukromníci, ale objevují se i v nabídce nebankovních společností, přičemž jedním z mnoha příkladů je web Nasmenku.com, který provozuje Jakub Slanař, jenž vám poskytne půjčku na směnku od 1 000 Kč do 1 000 000 Kč a doba splátek je mezi 12 – 72 měsíci.

Alternativa k půjčce na směnku – Zaplo půjčka

Pokud hledáte nějakou rozumnou alternativu, kde vám poskytnou půjčku bez nějakých přísných podmínek, můžete vyzkoušet Zaplo půjčku, jenž vám půjčí 1 000 Kč – 15 000 Kč na 7 – 30 dnů a potřebujete jenom vlastní bankovní účet, plnoletost a bezdlužnost. Navíc, pokud budete u Zaplo žádat poprvé, můžete obdržet půjčku do 8 000 Kč zcela zdarma, bez úroků a poplatků, jestliže ji splatíte v řádném termínu. půjčka s registrem

Sjednat půjčku

Samozřejmě, že Zaplo půjčka nabízí menší finanční obnos, než můžete dostat na směnku, proto pokud potřebujete více peněz, může být pro vás půjčka na směnku řešením, což platí zejména tehdy, když nemůžete doložit příjmy nebo nemáte nemovitost do zástavy, protože pokud by tomu tak bylo, mohli byste získat nebankovní půjčky v řádu sto tisíců až miliónů bez podpisu směnky.

Půjčka na směnku přijedeme

Nyní již víte, jaké má půjčka na směnku „přijedeme“ zákonitosti a je jenom na vás, abyste si dobře zvážili výhody a rizika, které přináší a podle toho se rozhodli. K dobrému rozhodnutí můžete využít i náš web, kde najdete mnoho informací o různých půjčkách a jejich podmínkách.


Prověřené půjčkyPůjčky na směnku přijedeme

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *